В новия сезон на "Стъклен дом" действието се развива три години по-късно... Превю към сезона тук.
И така..малко разсъждения..
Ако Боряна умира, ще се залюби ли Камен със сестра й?
За кой ли се жени Елена? Дали няма да е за Николай Жеков? (а дано) или пък за стария Касабов?
Какво ли е станало с Христо след като Мола почти фалира?
вторник, 5 април 2011 г.
понеделник, 4 април 2011 г.
И Обама получи писмо
След като преди време Джордж Буш и принц Уилям, получиха гневни писма от Пинк, и президента Обама се сдоби с писмо от певицата, с тази разлика, че тя не го обвинява в нищо, а просто го съветва.
Пинк призовава Барак да приложи нов закон за защита на животните и етичното отношение към тях.
Певицата призовава Обама да разгледа три случая с особена жестокост, станали в Американски цирк. Става дума за смъртта на младо лъвче и бебе слон.
В писмото си до Президентът Пинк пише: "През 2006 писах на Министерството на земеделието за случая, но адекватна реакция така и не се появи. Затова аз Ви напомням случая. Смятам, че Вашата намеса ще е повече от полезна.
Два от случаите са истински шокиращи за мен. Единият е как младото лъвче Клайд е оставено да пътува в товарен вагон, преминаващ през пустинята Мохаве без отвори, през които да диша. Под жаркото слънце (100 по Фаренхайт) то буквално се е изпекло.
Другият случай е със слончето Рикардо, което за да бъде ентусиазирано да изпълни номер е било малтретирано с вериги и въжете, само и само да се качи на пиедестала"
неделя, 3 април 2011 г.
Хм... значи, затова толкова много забравям...
Невъзможността от запомняне на някои факти или случаите, в които паметта ни изневерява, се дължат на доброто настроение, в което се намираме.
Между паметта и настроението на човек съществува специфична връзка, която води до това, че в моментите, в които сме подвластни на приятни емоции, ние помним по-малко.
Докторантът Елизабет Мартин стои в основата на проучване, което поглежда в дълбочина на съществуващата взаимозависимост, обяснявайки защо не можем да запомним телефонния номер на човека, който случайно сме срещнали на улицата.
Според заключенията, до които тя достигнала, позитивизмът може да оказва негативна роля върху психиката на човек и по-точно на неговата работеща, активна и бърза памет. Най-интересното, което се появява в изведените от нея резултати, разкрива как доброто настроение влияе върху възможността на мозъка да запомня, но не оказва никакво негативно въздействие върху останалите му функции.
За да докаже своите предположения, Мартин и екипът й провели опит, по време на който били проследени възможностите на доброволците да запаметяват различни подробности. На една част от участниците бил излъчен откъс от комедийно предаване, а на останалите – от инструкции за поставяне на настилка за под.
След като изгледали комедийното шоу, тази група от доброволците била във видимо добро настроение, но показали далеч по-слаби резултати на проведения след това тест за запомняне.
събота, 2 април 2011 г.
Новинки

1. За не знам коя поред година Вин Дизел спечели наградата за "Екшън герой на годината".
Иначе петата част на "Бързи и Яростни" ще излезе на 29 април.
2. Иначе преди дни се състоя и премирата на "Битка: Лос Анджелис".
На пресконференцията, актрисата потвърди участието си в трилъра "The Home".
Продукцията е описвана като "мрачен трилър със страховити същества и видения".Режисьор е създателят на "Десперадо" и "Мачете"-Робърт Родригес.
3. Повече от странно ми е да пиша след Дизел и Родригес за Хамилтън, но се налага :)
Звездата на британския мотоспорт ще озвучи анимационна кола в "Колите"2. Количката е добре поддържана състезателна машина, както сами се досетихте.
4. В същото време Кими направя някои нови разкрития около кариерата си.
Освен в Рали "България", ще можем да видим Кими и по-рано през годината в Гран При на Севлиево. Там Кими ще се пробва като мотокрос състезател.
Иначе преди 3 дни, финландецът изненада, че паралелно с Ралитата, ще се състезава и в НАСКАР. Там вече карат бившите ф1 пилот Хуан Пабло Монтоя и Нелсиньо Пикет.
Световна инвазия: Битката в Лос Анджелис
Сега, няма какво да се лъжем, не е кой знае какъв филма. Говоря за идея за сценарий. Иначе ефекти, огън и разрушения колкото сърце ти поиска.
Със сигурност обаче е по-интересен от онази боза, която се подлъгах да изтегля преди дни "Битката за Лос Анджелис". Макар, че заглавията си приличат, нямат нищо общо...
Та сега... темата е проста за разбиране и сложна за гледане. Човек направо си става разноглед в този филм...
Както и да е... Сержант (не им помня имената, много бяха) е пред пенсиониране и сега има последна задача (въх, не го очаквах това). Та, той събира отряда си, между които Ни-Йо (много ме изкефи това негърче) и се подготвят да евакуират Ел Ей. Само дето всички си мислят, че това, което наближата земята е малко по-голям метеорит, който ще се разбие в морето. Да, ама не. Буквално няколко минути преди да тръгнат от базата си, сержанта и момчетата му разбират от Новините, че от метеора, който се е пръснал в Океана, са започнали да излизат странни същества. Точно така, извънземни.
Въпреки, че врага е непознат, Сержанта и армията му (всеки войник си има някаква лична история, както се сещате... Ни-Йо ще се жени, друг очаква бебе, трети е новобранец...).
Но това което Отряда вижда в Ел Ей, хич не им харесва. За кратък период от време разбират, че извънземните хич не са малко. Те са по земя и по въздух.
След като гинат 50% от момчетата на Сержанта, оживелите срещат войник, който не е от техния отряд. Привикват го да се скрие при тях. Войника е Мишел Родригес, която разказва, че е единствена оцеляла от Защитната линия (първите, които са били на мястото на събитията). Тя се оказва доста полезна за Сержанта и Отряда, защото вече е разбрала неща, които те не. Например, че извънземните са с безпилотна авиация, че прихващат радио вълните от станциите им и така по-лесно избиват военните, че водата им действа като гориво и т.н...
В стремежа си да спасят няколко цивилни, случайно намерени в къща, отряда губи още няколко ценни кадъра... и така за има-няма 30 минути филмово време, остават само 7 - Родригес, Сержанта, Ни-Йо и още 4-ма.
Сега целта е да се домогнат до военната база, от където да вземат няколко базуки, за да гръмнат командният им център... Първите им опити се оказват безуспешни... едно, че базата вече я няма... друго, че няма как да викнат подкрепление, щото ще бъде изтребено...
Все пак намират някакъв военен център, всеки хваща по една ракета и бум-бум, изгърмяват командния център.
Веднага след това, идва хеликоптер, който най-накрая явно е видял сигнала им (пак един се жертва, за да го пусне) и ги закарва в Пустинята до Ел Ей, където се събират военните. И нашите герои вместо да си починат от добре свършената работа, те пият една вода, събират амуниции наново и отиват да изтребват д що е останало извънземни.
И така свършва, с отворен край.
Казах ви, не е кой знае какво, ама пък не е и загуба на време. Ей така, за едната обща култура, става да бъде изгледан :)
петък, 1 април 2011 г.
Знаменитости (с) близнаци
Повече от колкото очаквах са известните хора, които имат брат/сестра близнак или самите те са родители на близнаци.
Само не се стряскайте.
* Братята на Мишел Родригес са близнаци
* Скандалджията Чарли Шийн е баща на близнаците Боб и Макс
*Както Тиа и Тамара - чернокожите близначки
*Джей Ло и Марк Антъни пък са родители на Макс и Еми.
*Според слуховете, Марая Кери, която едва не роди на рожденият си ден преди броени дни, очаква момче и момиче.
*Ивайла Бакалова има сестра блиазначка, както и Скралет Йохансон-брат.
*Барбара и Джена Буш - дъщери на Джордж Буш-младши
пфю... стига толкоз :)
Започвам с Пол и Вин. Вин Дизел. Разликата е голяма,а ако питате мен добре, че Вин е по-известния, защото...
Джеймс и Оливър Фелпс.
Не се чудете, кои са тия двамата.
Това са близнаците от "Хари Потър" или както си ги знаем фред и Джордж...
Сега не знам дали имат нещо общо с Майкъл Фелпс, но на кого му пука...
* Братята на Мишел Родригес са близнаци
* Скандалджията Чарли Шийн е баща на близнаците Боб и Макс
* Кийфър Съдерланд има близначка на име Рейчъл
*Пи Диди (пъф деди) има две момичета близначки
*В този дух няма как да пропусна и Анджелина Джоли. Заедно с Брад Пит тя си има (освен другите осиновени и Шайло Новел) Нокс Леон и Вивиан Маршлин
*Нийл Патрик Харис и... половинката му Дейвид Буртка са бащи (?) на близнаците Харпър Грейс и Гидеон Скот
*Сара Джесика Паркър и мъжът й Матю Бродерик имат близнаци.Казват се Марион Лорета Елуел и Табита Ход
*Всички знаем Мери Кейт и Ашли Плсън
*Както Тиа и Тамара - чернокожите близначки
*Джей Ло и Марк Антъни пък са родители на Макс и Еми.
*Според слуховете, Марая Кери, която едва не роди на рожденият си ден преди броени дни, очаква момче и момиче.
*Елвис Пресли и Джъстин Тимбърлейк са имали близнаци. Брата на Пресли е бил мъртво роден, а на Джъстин е починал по-късно.
*Ивайла Бакалова има сестра блиазначка, както и Скралет Йохансон-брат.
*Барбара и Джена Буш - дъщери на Джордж Буш-младши
*Има и още много затова просто ще назова, родителите с близнаци - Робърт Де ниро, Ал Пачино, Крум Савов, Елена Петрова, Джина Дейвис, Рей Романо, Мел Гибсън, Джулиа Робъртс, Евгени Димитров, Евгени Йотов (саксофон, Ку-ку бенд)...
пфю... стига толкоз :)
Кои деца днес имат рожден ден?
Може и да има други, но аз знам за тези:
Честит 2-ри рожден ден!
Не Вин Дизел. Създанието на мотора.
Дъщеря му Hania Riley. Изписвам името й на английски, защото до ден днешен на съм на 100% как точно се изговаря.
Все едно.
Родена е на 2 април 2008 година.
Три месеца след раждането й, света разбира за нея.
Майка й е Палома Хименес-модел
Е, Честит 3-ти рожден ден!Мади Мур.
Съществото отляво е дъщеря на Джен и Джейсън Мур и по-важното, племенница на Пинк. (Баща й е брат на Пинк)
За появата й се разбира още на следващият ден по време на турнето "Funhouse". Фенове хвърлят малко одеалце с жабка (Пинк е фенка на жабите и на зеленото) и тя казва, че ще го подари на племенницата си, която се ражда на 2 април 2009.
Честит 2-ри рожден ден!
Абонамент за:
Публикации (Atom)





