събота, 18 юли 2015 г.

RIP Жул Бянки

Френският пилот Жюл Бианки почина в болница в Ница след 9 месеца в кома.
25-годишният Бианки получи тежка черепно-мозъчна травма през октомври м.г., при инцидент на състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Япония.
На 5 октомври 2014 година пилотът на Маруся излезе от пистата „Сузука“ и се блъсна с подемна машина, която трябваше да премести болида на германския състезател Адриан Сутил. Състезанието беше прекратено в 47-ата обиколка с червено знаме.
„Жюл се бори до края, както винаги го е правил, но днес неговата битка свърши“, се казва в съобщение на семейството, публикувано във Фейсбук. В съобщението се изказва благодарност на лекарите от болницата в Ница, които се грижеха за Бианки през последната половин година.
През 2011 г. Бианки става тест пилот за „Ферари“, а през 2013 г. дебютира във Формула 1 като титулярен пилот за отбора на „Маруся“. Преди това французинът кара във Формула Рено 3.5, сериите GP2 и Формула 3.

петък, 17 юли 2015 г.

Най-смешното от Туитър 204

@MnogoZle: Mного може да разбереш за една жена от начина по който те замеря с двукилограмов стъклен пепелник 

@rpurop: предлагам вместо нивото на Дунав всеки ден да излъчват сведение дали Гърция е в еврозоната - "Гърция - соншонжмо" 

@kmetavip:  Основно имам две настроения: 
- Твърде пиян съм за тия тъпотии 
- Не съм достатъчно пиян за подобни тъпотии 

@fitkata: Разбираш че е криза, когато в магазин Пени, повечето хора са с торбичка от Кауфланд...

@hranitel_angel: Хората стигнаха до Плутон, ние 40 години една магистрала не може да построим.


@zuckerfro6: Ако заплатата беше мъж, с това бързото свършване... не знам 


@Vbeselin: Ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня ня'ам акъл щот съм копирайтър. 

@out_of_grace: Трябва да направят Шазам за непълнолетни. Записваш им гласа и то ти казва имат ли 18г. 

@vicenterBG:  - Скъпа, докторът ми каза, че не мога повече да имам деца! 
 - Слава богу, педофил мръсен! 

@Hepa3bupaM: в САЩ на почит е американския футбол и правят филми/сериали за ам.футбол в БГ на почит са курвите и започва Биг Брадър..случайност? не мисля

@varnasummer: Ръководството на Liverpool ще се срещне с Ципрас да му обясни как се излиза от Европа. 


@EdenFlamingo: Живеем в свят, в който, когато на мен ми е тъжно това е слабост, а когато на Ципрас му е тъжно, това е на пари. 

@untidythoughts: Kирил и Mетодий, заедно с техните ученици, са първите хора с кръвна група АБ.

 @BilynaStoycheva:  - Ало, това психиатричната клиника ли е ? 
- Не, офис е, но по принцип мога да извикам някой от админите... 

@VMachev: Не ми се натискай, аз обичам приятелката си!
 (Никой мъж, никога) 

@disast3rland: Химнът на жените камикадзе на ислямска държава? 
Камелия - Огън момиче

 @born1free: Влизам в залата, викам една легенда се завръща, то нема никой вътре 

@JBlacksapphire: Развитието на връзката зависи от това на коя глава ще ти се качва по-често. 

@VictoriaLeonid: Преча, следователно съществувам.

@tunkenshtain: Върху гърдите си, точно до сърцето има татуирана..свастика. Толерантен човек изглежда. 

@niamatakav: напоследък най-голямата ми тръпка е дали съм дозирал правилно омекотителя, докато си пера гащите

@gminchev: Снимките от морето на някои хора ме радват. Спокоен съм, че се къпят поне веднъж в годината. 


@murkata: Ехехехе-е-е-е, и замирисва на Кале.

 @varnasummer: гръцкият министър на енергетиката от Сириза се казва  Лафазанис. тия верно са комици 

@MnogoZle:  
-Аз съм Иво и съм алкохолик, пия водка.
 -Аз съм Петър и съм алкохолик, пия уиски.
 -Аз съм Жоро и съм барман, сега ще ви сипя. 

@acnapyx:  – Кой е ял от моя фергрик?
 – Кой е седял на моя алгустøрп? 
– Кой е спал на моята фьол и я е намачкал? 
“Маша и трите икейски мечока” 

@batemisho: Учи, мама, поп и джаз пеене, да станеш фолк певица. Може и в Широка лъка.

@kislorot: Човечеството достигна Плутон, а ти още чакаш 204 

@stoynoff: Кирил Домусчиев планира голям трансферен удар. За реванша с Милсами ще купи... съдията!

 @tuzemec: Не мога да се оттърва от мисълта, че инициалите на Благой Георгиев са БГ.

@Vladi_Todorov: Айде пИши "благо джийзъса" и да си ходиме... 

@pushehodetz: Според мен вторият удар на Благо Джийзъса ще е върху Айфеловата кула 

@cipisec: Темата на вечерните спортни новини по всички телевизии днес: Писал ли е Благо Джийзъса КУР или не? 

@Roguegater: Най-сетне Благо Джизъса стана звезда в Италия... 

@EiBogu: Айде сега, всички телевизии да почват да канят Джийзъса, че ни е много важна новината.

четвъртък, 16 юли 2015 г.

Хълк Хоган ще е следващият злодей в Expendables

Ако договорките бъдат направени, Хълг Хоган може да бъде следващия сериозен злодей в прословутата поредица на Сталоун - "Expendables". Кечистът вече се е срещал със Слай в други кино проекти като "Роки". Хоган иска да влезе в ролята на "най-жестокия човек в света" и е готов да го направи, въпреки факта, че в неговото време имаше само един злодей - Рейзър Рамон.

Самият Хълк се изказва ласкаво за срещите със Сталоун и споделя, че самият той не се е променил за цели 30 години. Относно физическото натоварване, кечистът сподели, че все още може да бяга и може да скача, просто няма да е толкова бързо, нито толкова високо. Надеждата му остава в добър двойник, който ще помогне за по-трудните сцени.

До този момент видяхме злодеи в лицето на Стийв Остин, Жан-Клод Ван Дам и Мел Гибсън. Къде ще бъде заснет следващия филм е все още тайна, но подозираме, че снимачната площадка в България може да бъде отново предпочетена от звездите. Нека не забравяме, че последния път имаше положителни отзиви относно родните каскадьори.

сряда, 15 юли 2015 г.

Сунг Канг е бърз и яростен и в живота

Актьорът Сунг Канг, по-известен с ролята си на Хан във франчайза "Бързи и яростни" сподели няколко снимки, на които се вижда как той и няколко неговите другари работят по реставрацията на Датсун 240Z от 1973 година.








вторник, 14 юли 2015 г.

Ева Мендес и Джейсън Стейтъм се завръщат в "Бързи и яростни" 8 - 2 news in 1


Актьорът Джейсън Стейтъм потвърди участието си в осмият филм "Бързи и яростни". Той сподели, че знае някой страхотни неща за филма и сценария.

Британецът признава, че е развълнуван отново да се завърне като Декард Шоу.

Ева Мендес се завръща във филмовата поредица "Бързи и яростни", съобщи Контактмюзик.
41-годишната актриса е сключила договор за ролята на агент Моника Фуентес в "Бързи и яростни 8", след като изпълни същата роля в "Бързи и яростни 2", излязъл по екраните през 2003 г., и имаше епизодична поява в "Бързи и яростни 5", появил се по екраните през 2011 г.
Източник, близък до филмовата продукция, заяви, че персонажът на Мендес ще си партнира с Дом Торето (Вин Дизел) и Люк Хобс (Дуейн Скалата).

понеделник, 13 юли 2015 г.

Мишел Родригес по време на модната седмица в Париж

Освен звезди като Наоми Кембъл, Ирина Шейк, Роузи Хънтингтън-Уайтли на модната седмица в Париж бе и Мишел Родригес отново в компанията на продуцента Ал Търки.







неделя, 12 юли 2015 г.

Как Криско предсказа гръцката криза

Едно нещо категорично е вън от съмнение покрай драмата на Гърция и това е, че всеки епизод в нея беше предсказан с абсолютна точност. Не го направи някои вездесъщ финансов експерт или проникновен политически анализатор, не беше дадено да го види Нострадамус, Ванга или Вълшебник Илиян.
Дори Делфийският оракул нямаше идея какво ще се случи. Най-неочаквано развоят на ситуацията беше посочен в детайли от човека, от когото най-малко очаквахме това - КРИСКО!

Нека най-напред вземем актуалния хит - „Ела и си вземи" с участието на Гери-Никол.

Изходът от допитването пък става ясен от частта, в която самият пророк Криско рапира:

„Едните нагоре са, а другите пътници.
Ние сме бъдеще! Вчера е минало.
Днес е момента, брато! Сега ти е писано!
Партита-мартита. Дай ми тва, на ти тва!
Знаем две и двеста още като бяхме лапета.
Дошъл съм да мачкам. Едно си повтаряй.
Всичко по пътя събаряй, събаряй!"

Твърде е възможно този пасаж, както и самото звучене на „Ела и си вземи" (очевидно обръщение, адресирано с известна доза ирония и арогантност към кредиторите) да не ви убеди в провиденческите способности на твореца. В такъв случай нека направим един по-щателен преглед.

Хедонистичният начин на живот в южната ни съседка е главна тема на не едно и две парчета, но негов химн сякаш е „Почивни дни". Освен рефрена, илюстриращ гръцкото разбиране за активност: („Обичам почивните дни. Лятото, морето, с пълни джобове е най-добре") героят споменава и емблематичното „Изумително, изпити поливам предварително" - очевидно признание за харчене на кредит отвъд възможността да си го позволи.
В отговор на исканията за погасяване на натрупаните дългове, Криско вади нов куплет. Този път е от парчето „Нищо не дължа"(!). Аргументацията тук е следната:

„Идвам за всичко, не дължа нищо,
не приличам на другите, които,
може да ги имаш, може да ги нямаш,
кво знаеш, нищо за мене"

Ето ви пословичното самочувствие на Гърция, която по отношение на дълга се чувства специална. По-нататъшният преглед на ни води до „Било, квот било" - изразът на елинското вироглавие в преговорния процес, където „момчетата с лудата глава" е чудесен евфемизъм за настоящето правителство в Атина.

Какво предстои да се случи и как ще се развият нещата за Атина - това обикновеният наблюдател на този етап не знае, но Криско вероятно е наясно и нямаме търпение да ни го разкрие в следващия си летен хит. Колкото по-бързо, толкова по-добре за цяла Европа.