сряда, 12 август 2015 г.

Кларксън няма да се появи в ефир скоро

Законова пречка в договора с BBC ще възпрепятства доскорошните водещи на култовото предаване Top Gear да стартират конкурентно шоу по британската ITV поне до 2017 г.
Това поставя тримата водещи пред трудна дилема: дали да чакат до април 2017, когато могат да се включат в  ITV с ново автомобилно шоу или да подпишат с онлайн платформа и да направят предаването по-скоро, но само в Интернет пространството.
От ITV обясниха, че теоретически Джеръми, Джеймс и Ричард могат да направят предаване в ITV, но не и автомобилно. Клауза в договора им с BBC не им позволява да напуснат и да продължат другаде.
Netflix и Amazon са фаворитите на Top Gear екипа за онлайн предаване. Ако чакат цели две години преди да стартират официално телевизионно шоу в ITV, има опасност Крис Евънс, новият водещ на Top Gear по BBC вече да е дръпнал напред с предаването и оригиналните Top Gear водещи да не могат да го настигнат.
Кларксън, Мей, Хамънд и изпълнителният продуцент Анди Уилман се срещнаха с шефа на ITV, Питър Финчам миналия месец в дома му в Лондон. Те са обсъдили бъдещото шоу и евентуалните начини да избегнат законовата спънка в договора с BBC.

вторник, 11 август 2015 г.

Любимите ми моменти/кадри от франчайза "Бързи и яростни"

 Синхронното перфектно паркиране на Лети, Леон, Винс и Джеси
Молитвата на Джеси, която ще се помни вечно :)
 Краткото състезание на Дом и Браян срещу пича с Ферарито
Горещата сцена между Дом и Лети. Такава подобна едва ли ще видим за напред.
 Лети на "Състезателните войни"
 Обещанието на Дом след катастрофата.
Паметният и ключов момент на сагата - Браян дава колата си на Дом, за да избяга
Роман и неговата голяма уста.
Р: Защо я заглеждаш?
Б: Не я заглеждам.
Р: Видях те, заглеждаш я.
Б: Добре, признавам. Сега млъкни
Р: Ти млъкни! Ще ми казва той кога да мълча!
 Лети и Дом пред преобръщата се горяща цистерна
 Мотото на франчайза - "Карай или умри".
 Дом срещу Браян след 5 години.
 Дом описва перфектната жена... Лети.
 Малко каскади след скок от влак.
 Роман в РПУ-то
 Жизел върши работа.
Теж се занася с Жизел
 ТОВА Е БРАЗИЛИЯ!
 Състезанието с полицейските коли между Дом, Браян, Хан и Роман.
 Влаченето на сейфа из Рио.
 Дом казва на Браян за Лети.
 Шегите на Роман относно връзката между Хан и Жизел.
 Лети в най-обичайното си амплоа
 Състезанието между Дом и Лети
 Дом и Лети след състезанието. Прекрасен разговор, btw,
 Дом е супер герой. Още едно доказателство, че той е безсмъртен.
 Дом и Лети след самолетната катастрофа.
 Всички заедно като в доброто старо време
 Дом и Лети се завръщат на "Състезателните войни"
 Лети печели състезание в "Състезанителните войни"
 Дом и Лети преди да се заловят за работа.
 Епичният скок на Браян и спасяването му от Лети.
 Дом, Рамзи, Лети, Роман, Браян и Тех в Абу Даби
 Доброто старо симетрично паркиране
 Обратно в Ел Ей.
Сбогом, приятелю!

P.S. За протокола, мисля, че най-накрая реших как да подредя филмите в личната ми класация:

1. Бързи и яростни 1
2. Бързи и яростни 6
3, Бързи и яростни 7
4. Бързи и яростни 4
5. Бързи и яростни 5
6. Бързи и яростни 2
7. Бързи и яростни 3

понеделник, 10 август 2015 г.

Краят на "Истински детектив" сезон 2 - мрачен, мръсен и кървав

Реших, тъй както постоянно публикувах всичко за Истински детектив 2 - кога ще започне, кои ще участват и защо се превърна в такъв хит по света, да продължа традицията и да драсна по някой друг ред за финалът, който беше вчера.

А какъв е финала? Такъв какъвто бе целият сезон две. Изпълнен с мрак, поетична болка и кръв.

Харесвам този филм, защото е истински. Истински като живота. Нищо в реалността не завършва с щастлив край. Няма такова нещо. Затова този филм дойде като манна небесна. Завърши с фатален край за трима от четиримата главни герои, но разбрахме за всички мистерии, по които се чудехме във всички осем епизода от сезона.

И точно както става в живота, най-големите риби, тези които са най-отговорни не поемат вина и винаги "намазват". Така лошият във филма (който междудругото така и не го показаха до последния епизод, а се споменаваше по 20 пъти в серия) е от малкото хора в сериала, който получи своя хепи енд.

Други получиха заслуженото и умряха по редовния начин - в престрелка.

А какво за главните ни герои? Ами и те като всичко останало, са хора, които можеш да срещнеш в живота, а не гелосаните неподкупни и морални човеци, които присъстват в голям процент от клишираните филми и сериали.

И въпреки, че само главната героиня получи шанс за живот от сценаристите, сякаш никой не остана учуден от развоя на събитията. Хайде, всички знаехме, че Колин Фарел и Рейчъл Макадамс няма да заживеят дълго и щастливо, да избягат заедно и да започнат нов живот. Това просто няма как да се случи в този сериал.

Просто няма как.

Иначе като цяло сезонът повече ми хареса от първият и с нетърпение чакам трети.

неделя, 9 август 2015 г.

Тук не е информация!

by goguide.bg

Кисели магазинерки (пардон, продавач-консултанти), кисели държавни служители, кисели жени зад гише, обединени под общия знаменател на “лелката”. Една от мантрите на ненаписаната книга по българската приложна психология гласи – всяко нещо може да се случи, стига да имаш достатъчно нерви за целта. И ако държиш да си го “случиш”, по пътя със сигурност ще имаш малки и по-големи сблъсъци с “лелката”.

Лелката е силно специфичен биологичен вид, обитаващ нашия ареал.



ТЯ Е НАД НЕЩАТА, ТЯ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАНИМАВА С ТВОИТЕ ГЛУПОСТИ И ЩЕ НАМЕРИ НАЧИН ДА ТИ ДАДЕ ДА ГО РАЗБЕРЕШ

“Лелката” не е от разговорливите, но изражението й недвусмислено казва нещо от сорта на “А ти колко си прост!”. Писнало й е – от теб, от работата, от живота въобще, ама какво да се прави – налага се. Ето защо, за да държи ниско нивото на щастие в ареала, гледа да ти вгорчи съществуването генерално или поне деня – ей така, защото това пише в неписаната й длъжностна характеристика. Други просто се раждат “лелки”, работят като сервитьорки “за малко”, иначе имат светъл и особено ценен за човечеството план за бъдещето, в който това, дали ти си искаш водата с лед и лимон, е без абсолютно никакво значение – пий каквото ти се дава.

Едно нещо е свято в живота на лелката и това е обедната почивка. Не твоята, разбира се, която си похабил в чакане пред гише в Централни пощи, а нейната.

ОБЕДНАТА ПОЧИВКА Е СВЕЩЕНА, А ПЪРВИТЕ ИЛИ ПОСЛЕДНИТЕ ПЕТ МИНУТИ ОТ НЕЯ СВЕЩЕНИ НА КВАДРАТ. 

Продължителността й може да варира от минус до плюс безкрайност в зависимост как точно въпросната е станала от леглото. Лелката се е вживяла в ролята да “коли и беси” и смята, че може и да не плаща, ама “поръчва музиката”.

ЛЕЛКАТА” Е ИНСТИТУЦИЯ, “ЛЕЛКАТА” БИЕ ПО ВАЖНОСТ КИСЛОРОДА''

събота, 8 август 2015 г.

№17 остава завинаги за Жул Бианки


№17 във Формула 1 завинаги ще остане за Жул Бианки, реши вчера президентът на ФИА Жан Тод и никой повече няма да може да ползва този номер в световния шампионат.



От началото на миналия сезон пилотите във Формула 1 карат с постоянни номера, които могат да използват докато се състезават в световния шампионат. След като го напуснат номера на всеки един може да бъде прехвърлен на друг пилот. Сега обаче №17 остава завинаги за Жул Бианки.

От ФИА направиха уточнението, че решението за №17 е лично на президента на федерацията Жан Тод, който е отвърнал на призива на хиляди фенове в интернет, които го помолиха да „подари" на Жул неговия състезателен номер.

неделя, 2 август 2015 г.

Какво прави мъжете и жените щастливи?

Как да направим щастлив един мъж:
1. Да правим секс с него
2. Да го храним
3. Да го оставим на мира!
Как да направим щастлива една жена?
Изглежда не е толкова трудно! Мъжът трябва само да и бъде:
1. Приятел
2. Компания
3. Любовник
4. Брат
5. Баща
6. Стопанин
7. Учител
8. Готвач
9. Електротехник
10. Водопроводчик
11. Механик
12. Декоратор
13. Стилист
14. Сексолог
15. Гинеколог
16. Психолог
17. Психиатър
18. Доктор
Освен това трябва да бъде:
19. Смел
20. Организиран
21. Добър баща
22. Чистоплътен
23. Любезен
24. Добър
25. Щедър
26. Нежен
27. Мил
28. Галантен
29. Интелигентен
30. Образован
31. С чувство за хумор
32. Изобретателен
33. Спортен тип
34. Силен
35. Разбиращ
36. Отстъпващ
37. Търпелив
38. Снизходителен
39. Внимателен
40. Мек
41. Отпуснат
42. Амбициозен
43. Решителен
44. Надежден
45. Увлечен
46. Вежлив
Не забравяйки при това:
47. Често да прави комплименти
48. Да обича да ходи по магазините
49. Да не прави скандали и да търси проблеми
50. Да бъде богат
51. Да не я дразни
52. Да не се заглежда по другите жени
В същото време е необходимо:
53. Да бъде внимателен към нея
54. Да не бъде ревнив
55. Да се разбира със семейството и
56. Да намира време за нея и в същото време да и оставя пространство
57. Да се грижи за нея
…и МНОГО ВАЖНО:
58. НИКОГА!!! да не забравя следните дати:
* рождения й ден
* първата среща
* годежа
* сватбата

събота, 1 август 2015 г.

Кои са мъжете в Истински детектив?

Рей Велкоро (Колин Фарел) – Всички знаем, че Колин Фарел е лошо момче. Той обича жените, скандалите и от време на време, наистина рядко, има съмнителна преценка за филмите, в които избира да участва. („Зимна приказка в Ню Йорк“!). Той е детектив във Винчи, зарязан от жена си, чийто син може би не е от него. За да открие онова, което го тормози от години – кой е изнасилил и бил жена му, той става личния полицай на мафиота Франк Семиън. Пияница, побойник и човек, който има проблеми с гнева, Рей е назначен да открие изчезналия мениджър на градския съвет Бен Каспър. Именно неговото изчезване го среща с детектив Безиридис и полицейския патрул Пол Удроу.


Пол Удроу (Тейлър Кич) – Най-малко известният актьор в славната четворка на „Истински детектив 2“, незаслужено е такъв. Канадец по рождение, Тейлър е на 34 години и участва пет сезона в американския сериал Friday Night Lights, както и в „Диваци“. Най-известното му участие обаче и досега си остава в доста слабия блокбастър „Джон Картър: Между два свята“. Досега. Очертава се „Истински детектив 2“ да го направи звездата, която заслужава да бъде. В сериала той е пътният патрул Пол Удроу. Ветеран от войната, тих, нещастен, мълчалив с много белези и истинска бамбина за приятелка, която е готова да му прави свирки по всяко време. Мечтата на всеки мъж. Но не и на Пол, който пие малкото синьо хапче всеки път, когато е с нея. Пол е отстранен от работа заради дребен пътен инцидент с треторазрядна актриса. Заради това, гневът на Пол ескалира и той се впуска в нощта по магистралата, където, без да иска, открива Бен Каспър и така става част от случая.


Франк Семиън (Винс Вон)  Повечето хора смятат, че кастването на Винс Вон в каквото и да е роля различна от тъпоглав мъж на средна възраст, който има нужда от жена, която да хвърля нещо по него, за да влезе той в правия път, е пълна катастрофа. Истината е, че Винс Вон стои добре в мрачната среда на Винчи. Проблемът е, че в началото на „Истински детектив 2“ той изглежда като човек, който участва в отделен, свой си сериал. Надявам се това да се промени бързо. Винс заслужава да е там, където си играят големите момчета. Неговият персонаж Франк Семиън е един от най-предвидимите уви. Някой беше написал, че най-сигурният начин да убиеш от скука един мафиот в сериал, е да решиш да го пуснеш по правата, в която той ще направи бизнеса си легален. Слава богу, Франк Семиън се забърква индиректно в изчезването на Бен Каспър – неговият човек в управата, който ще му помогне в легализирането, което така и не се случва, поради злощастно стеклите се обстоятелства за самия Бен. В първи епизод Франк общува само с Рей Велкоро, като му дава поръчки и се отплаща с информация за изпълнението му. Рей се напива до безпаметност и приема всяка поръчка безропотно. Надявам се това да се промени, тъй като Винс Вон не заслужава осем епизода оцветени режисьорски в жълти нюанси, които очевидно са признак на лукс, заобиколен от пияни политици и незнайни персонажи, дрънкащ глупости от сорат на: „Никога не прави нищо заради глада. Дори да ядеш.“